IP69K Metal Detektörler

Patentli IQ3 ve IQ3+ metal detektör sistemleri gerçek değişken frekansla birlikte dayanıklı IP69K endüstriyel koruma seviyesini takdim eder.
Loma metal detektör sistemleri aynı hat üzerinde, ürün efektini minimize etmek üzere 40 – 900 kHz frekans aralığında çalışabilir.
Çalışılan ürüne göre doğru çalışma frekansının seçimi birkaç saniye içinde sağlanarak tek veya limitli frekansta çalışan detektörlerden kaynaklanan performans kaybını yok etmiştir.
Ürün içeriği ve paketlemeden kaynaklı efektler, frekans değişimini zorunlu kılabilir.
Loma metal detektörleri, bu farklı efektlerden kaynaklanan performans düşüklüğünü otomatik ürün öğrenme ile elimine eder ve servis mühendisi olmaksızın ayarlamayı olanaklı hale getirir.
Doğru çalışma frekansı gıda, ilaç ve içecek endüstrilerinde kullanılan paslanmaz cinslerini yakalama noktasında kilit önem taşır.

contaminant Tutarlı Performans
Loma metal detektörler benzersiz kasa ve bobin geometrisine sahiptirler.
Bunun sayesinde vibrasyon, elektriksel parazitler, kasa çarpıklıkları ve termal şoklar gibi kısır servis gereksinimleri doğuran etkilere karşı bağışıklık sağlar ve kullanıcıyı bu türden çalışma hatalarından kurtarır.

Üstün Güvenilirlik
Üst seviye tekniklerle üretilmiş paslanmaz çelik, polimer ve reçine ile sıkıştırılmış yapı, dayanıklı elektronik ve arama bobinleri için stabil çalışma koşulları sağlar.

Net, Kolay – Kullanım ve Kontrol
Amiral gemisi IQ3+ renkli grafik dokunmatik ekran, çoklu dil ve her biri yardım içerikli sezgisel sembol kullanımlı menülerle birlikte geliyor.
Güncellenmiş VFD IQ3 membran kontrol paneli ise daha geniş, parlak, sembol tuşları ile daha kullanışlı.
Her iki versiyon da modern üretim çevrelerinde, geniş ürün yelpazesinde metal tespiti için net bilgi ve kolay kullanıma yönelik olarak dizayn edilmiştir.

Otomatik frekans seçimi
Yeni ürün ve paketlemeye saniyeler içinde adaptasyon ve geçiş.

Otomatik ürün öğrenme
200 farklı ürüne kadar çok kolay kalibrasyon ve otomatik karakteristik öğrenebilme.
HACCP uyumluluğu için geliştirilmiş Performans Validasyon Sistemi (PVS)
HACCP ilkelerine göre önceden belirlenmiş aralıklarla PVS Sistemi kullanıcıyı test performansı için uyarır.
PVS sistem operatör teyidine güvenmeksizin, sadece belirlenmiş test örneklerinin kullanılmasını zorunlu kılar.
Bu eşsiz özellik, test zamanlamasının geçiştirilmesini imkansızlaştırır ve sonuçlarının yanlış ekipmanlarla (tornavida sokmak vb.) alınmasını engeller ve otomatik olarak sisteme kaydeder.
Her bir detektöre ethernet ile bağlanabilen LomaEnet sayesinde, zamanlamalı test sonuçları network PC üzerine kaydedilerek HACCP dokümantasyonu için yardımcı olabilir.

Kirlilik Kaydı
Ürünlerinizde tespit edilen metaller, yakalandıkları sırada kirlilik kayıt listesine eklenir ve hangi büyüklükte oldukları gösterilir.
IQ3+ üzerinde tutulan kayıt ve raporlar USB bellek kullanılarak kolayca bilgisayara aktarılabilir ve yedeklenebilir.

Fabrikada Network Bağlanabilirliği
IQ3 ve IQ3+ makineler ethernet ile ve/veya sinyal çeviriciler marifetiyle diğer bağlantı protokolleri ile fabrika networküne bağlanabilir. IQ3+ Ethernet bağlantısına standart olarak sahiptir.
İhtiyacınıza göre değişik tipte IQ3 sistemlerinin özellikleri için sol taraftaki ürün listemizi kullanabilirsiniz.